CROSUL OLIMPIC 2014

Sâmbătă 31mai 2014 la stadionul DAN PĂLTINIȘANU din Timișoara a avut loc Crosul Olimpic. Manifestarea a fost organizată de Academia Olimpică Română – filiala Timiș, Direcția pentru Sport a județului Timiș și Inspectoratul Școlar al județului Timiș. Competiția a adunat la startul ei peste 250 de concurenți, la feminin și masculin, de la 10 ani, cel mai tânăr concurent , până la 61 de ani, cel mai vârstnic. Școala Gimnazială Parța a fost reprezentată la această competiție de 13 elevi (7 fete și 6 băieți), care au obținut următoarele rezultate:
FETE:
Bălan Andreea – clasa a VI-a, locul 11
Roman Kristine – clasa a VII-a, locul 18
Hrișcă Andreea – clasa a V-a, locul 19
Mateescu Roxana – clasa a VI-a, locul 26
Popa Dalia – clasa a V-a, locul 32
Hrișcă Loredana – clasa a VII –a, locul 45
Goda Andreea – clasa a VII-a, locul 75.

BĂIEȚI:

Șain Dănuț – clasa a V-a, locul 22
Goman Andrei – clasa a VI-a, locul 31
Irimescu Gavril – clasa a VIII-a, locul 49
Roman David – clasa a V-a, locul 54
Irimescu Daniel – clasa a VI-a, locul 68
Panczi Andraș – clasa a V-a, locul 97.

Ghidându-ne după dictonul olimpic „MENS SANA IN CORPORE SANO – MINTE SĂNĂTOASĂ ÎN CORP SĂNĂTOS” și conștientizând că important e să participi și să treci linia de sosire, considerăm că am făcut o bună propagandă sănătății prin sport.
La final delegația de la Parța s-a fotografiat cu MARIA OLARU, actuala președintă a Academiei Olimpice Române – filiala Timiș și fosta multiplă campioană olimpică, europeană și mondială la gimnastică.


From Timeline Photos. Posted by Scoala Parta on 1/17/2014 (46 items)

Generated by Facebook Photo Fetcher 2


Adaugă la favorite Legătură permanentă.

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.