OLIMPIADA NAȚIONALĂ A SPORTULUI ȘCOLAR, ATLETISM

OLIMPIADA NAȚIONALĂ A SPORTULUI ȘCOLAR, ATLETISM, CLASELE III-IV, FAZA JUDEȚEANĂ

Sâmbătă 7 iunie 2014, la stadionul Politehnica din Timișoara, a avut loc etapa județeană a ONSS, ATLETISM , alergare de viteză 50 m și alergare de rezistență 600 m, fete și băieți, clasele III-IV.
La startul competiției au fost prezenți elevi de la mai multe unități de învățământ din Timișoara și din județ.
Școala Gimnazială Parța s-a prezentat la această competiție cu 12 elevi din clasele a III-a și a IV-a: CORDOȘ ANDREEA, SEMENICIUC ROXANA, CORBAN CRISTINA, STOICA DENISA, SILAGHI MELISA, STOICA IULIAN – clasa a III-a, BĂLAN NAOMI, GUGEANU MARIA, IRIMESCU CLAUDIA, GHERMAN RADU, NICOLAESCU CRISTIAN , PETRESCU FLAVIUS – clasa a IV-a.
La finalul competiției cele mai bune rezultate pentru Școala Gimnazială Parța au fost obținute de :
NICOLAESCU CRISTIAN – locul II, alergare de viteză 50 m.
SEMENICIUC ROXANA – locul III, alergare de viteză 50 m.
BĂLAN NAOMI – locul V, alergare de viteză 50 m.
BĂLAN NAOMI – locul IV, alergare de rezistență 600 m.
GHERMAN RADU – locul V, alergare de rezistență 600 m.


„OLIMPIADA NAȚIONALĂ A SPORTULUI ȘCOLAR, ATLETISM, CLASELE III-IV, FAZA JUDEȚEANĂ

Sâmbătă 7 iunie 2014, la stadionul Politehnica din Timișoara, a avut loc etapa județeană a ONSS, ATLETISM , alergare de viteză 50 m și alergare de rezistență 600 m, fete și băieți, clasele III-IV.
La startul competiției au fost prezenți elevi de la mai multe unități de învățământ din Timișoara și din județ.
Școala Gimnazială Parța s-a prezentat la această competiție cu 12 elevi din clasele a III-a și a IV-a: CORDOȘ ANDREEA, SEMENICIUC ROXANA, CORBAN CRISTINA, STOICA DENISA, SILAGHI MELISA, STOICA IULIAN – clasa a III-a, BĂLAN NAOMI, GUGEANU MARIA, IRIMESCU CLAUDIA, GHERMAN RADU, NICOLAESCU CRISTIAN , PETRESCU FLAVIUS – clasa a IV-a.
La finalul competiției cele mai bune rezultate pentru Școala Gimnazială Parța au fost obținute de :
NICOLAESCU CRISTIAN – locul II, alergare de viteză 50 m.
SEMENICIUC ROXANA – locul III, alergare de viteză 50 m.
BĂLAN NAOMI – locul V, alergare de viteză 50 m.
BĂLAN NAOMI – locul IV, alergare de rezistență 600 m.
GHERMAN RADU – locul V, alergare de rezistență 600 m.”

From OLIMPIADA NAȚIONALĂ A SPORTULUI ȘCOLAR, ATLETISM. Posted by Scoala Parta on 6/08/2014 (108 items)

Generated by Facebook Photo Fetcher 2


Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *