2011-2012

Competitie de BADMINTON

In data de 29.10.2011. la complexul sportiv BANU SPORT din Timisoara, a avut loc o competitie de BADMINTON pentru elevii de gimnaziu, competitie desfasurata in cadrul proiectului “SPORTUL O CALE DE COMUNICARE INTRE NATIUNI”, proiect derulat de Inspectoratul Scolar Timis prin domnul inspector de specialitate, Gavrila Muresan, manager de proiect, impreuna cu Federatia Sportului Scolar din Zrenianin, Serbia, reprezentata de domnul Milorad Ivkovici.

La aceasta competitie au participat 52 de sportivi din Romania si 14 sportivi din Serbia.

Scoala cu clasele I-VIII Parta a fost reprezentata de 2 eleve din clasa a VI-a,LATCO DENISA si MERSDORF-ROCAN KARINA, care desi au concurat si cu eleve din clasele a VII si VIII au obtinut rezultate bune.

KARINA MERSDORF-ROCAN a obtinut 2 victorii si o infrangere, fiind eliminata in optimi de finala, iar DENISA LATCO a obtinut 3 victorii si o infrangere, fiind eliminata in sferturi de finala.

From 29 oct 2011 – competitie badminton. Posted by Scoala Parta on 5/21/2013 (18 items)