ONSS Atletism 2011

Etapa Judeţeană de Atletism ( 50 m şi 600 m, fete şi băieţi), rezervată eleviilor de clasa a III-a si a IV- a, a fost organizată în data de 03. 06. 2011, la STADIONUL POLITEHNICA din Timişoara.

Şcoala cu clasele I-VIII Parţa a fost prezentă la această competiţie cu un lot de 8 elevi, 4 fete: Gherman Ana – Maria, cl. a III-a, Bălan Andreea, cl. a III-a, Goda Andreea, cl. a IV-a, Roman Kristine, cl. a IV-a si 4 baieti: Sabou Iosua, cl. a III-a, Nicolaescu Ruben, cl. a III-a, Bâce – Niţa Darius, cl. a III-a, Irimescu Daniel, cl. a IV-a.
Dupa o întrecere spectaculoasă şi echilibrată elevii şcolii noastre au obţinut rezultate mulţumitoare:

Gherman Ana – Maria, locul II în proba de 600m.
Goda Andreea, locul III în proba de 50m.
Roman Kristine, locul IV în proba de 50m.
Nicolaescu Ruben, locul III în proba de 50m.
Irimescu Daniel, locul III în proba de 600m.

Îi felicităm pe toţi elevii participanţi şi sperăm că la competiţiile următoare vor obţine rezultatele mai bune.

From 3 iun 2011 – ONSS Atletism. Posted by Scoala Parta on 5/21/2013 (36 items)