Hrăneşte-te sănătos!

Un grup format din opt elevi ai claselor V-VIII de la şcoala noastră au fost implicaţi într-un proiect numit „Contribuţia alimentaţiei corecte şi a practicării sportului în menţinerea sănătăţii”, ce a avut finalitate în data de 06.05.2011.

Elevii au avut de realizat un afiş care să reflecte tema proiectului, dar, în acelaşi timp, pregătindu-se (pe baza unei bibliografii) şi pentru o probă teoretică. Evaluarea proiectelor s-a desfăşurat la Liceul Alimentar din Timişoara, iar echipa şcolii noastre s-a clasat pe locul III (între cele 17 şcoli participante).

Afişul realizat de elevii de la Parţa a primit un Premiu Special pentru originalitate, fiind foarte apreciat de juriul concursului. Având în vedere şi alte reuşite ale elevilor noştri la numeroase concursuri judeţene, naţionale sau internaţionale, putem spune cu mândrie că eforturile noastre, ale cadrelor didactice, de a face educaţie sunt răsplătite pe deplin.

From 06 mai 2011 – Hraneste-te sanatos. Posted by Scoala Parta on 5/21/2013 (6 items)