2010-2011

Concursul international Euroscolarul 2010

In data de marti, 30 noiembrie 2010, elevii din clasele primare ale Scolii cu clasele I – VIII Parta au participat la Concursul International „EUROSCOLARUL – Cu Europa… la joaca”.

Concursul EUROŞCOLARUL respectă pro­gra­ma şco­la­ră în vigoare.
EUROŞCOLARUL are subiecte acce­si­bile, adap­tate vârstelor elevilor, cu întrebări concise şi imagini mari şi clare.

Elevii au avut emotii atunci cand au fost poftiti in salile de clasa unde urma sa se desfasoare concursul, dar emotiile au disparut cand au primit pentru incurajare o insigna cu fete vesele.

In data de 1 decembrie 2010, elevii participanti au primit rezultatele concursului dar si diploma impreuna cu premiul castigat!

From 30 noi 2010 – concursul Euroscolarul, posted by Scoala Parta on 5/21/2013 (39 items)

4 Responses to “Concursul international Euroscolarul 2010”

1. ana-maria spune:

am mers sh eo si eu, si am luat premiul 1 I.

2. Hello,
    Ma bucur sa gasesc noi castigatori ai concursului international Euroscolarul!
    Va invitam sa vizualizati blogul scolii noastre pentru a-i vedea pe castigatorii nostrii!

3. Popa Elena spune:

Se scie corect „nostri”.
    Succes la concurs!

4. Popa Elena spune:

Se scrie corect „nostri”. Succes la concurs!