Concursul international Euroscolarul 2010

In data de marti, 30 noiembrie 2010, elevii din clasele primare ale Scolii cu clasele I – VIII Parta au participat la Concursul International „EUROSCOLARUL – Cu Europa… la joaca”.

Concursul EUROŞCOLARUL respectă pro­gra­ma şco­la­ră în vigoare.
EUROŞCOLARUL are subiecte acce­si­bile, adap­tate vârstelor elevilor, cu întrebări concise şi imagini mari şi clare.

Elevii au avut emotii atunci cand au fost poftiti in salile de clasa unde urma sa se desfasoare concursul, dar emotiile au disparut cand au primit pentru incurajare o insigna cu fete vesele.

In data de 1 decembrie 2010, elevii participanti au primit rezultatele concursului dar si diploma impreuna cu premiul castigat!

From 30 noi 2010 – concursul Euroscolarul. Posted by Scoala Parta on 5/21/2013 (39 items)

4 păreri la “Concursul international Euroscolarul 2010